Sognato

Sognato Zobacz większe

Sognato to wysoki materac, idealny dla osób starszych oraz dla wszystkich tych, którzy szczególnie cenią sobie głęboki i relaksujący sen. Materac świetnie wspiera kręgosłup.

Sprężyny kieszeniowe, zapewniające odpowiednie wsparcie kręgosłupa zostały w tym modelu obłożone pianką poliuretanową. Wysokość materaca to ok. 23 cm!

TWARDOŚĆ: H3

Więcej informacji

Dostępny

848,00 zł brutto

Zobacz koszty wysyłki

  • 80/200
  • 90/200
  • 100/200
  • 120/200
  • 140/200
  • 160/200
  • 180/200
  • 200/200

Więcej informacji

Sognato to dwustronny, wysoki materac – mierzy 24 cm wysokości, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu obciążeniu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa podczas wstawania z łóżka. Jest to cecha istotna zwłaszcza dla seniorów. Jego wkład tworzy formatka sprężyn kieszeniowych (262 sztuki na 1 m2); Każda ze sprężyn pracuje niezależnie od innych, co przyczynia się do bardzo dobrego podparcia kręgosłupa na wszystkich jego odcinkach. Ta bardzo istotna cecha została wzmocniona dzięki zaimplementowaniu w formatce sprężynowej tzw 7 stref komfortu.  

Model Sognato ma właściwości poprawiające krążenie krwi, zapewnia regenerację mięśni i relaks. Z obu stron zastosowano aż 5-centymetrową warstwę pianki poliuretanowej.

Materac Sognato występuje w stylowym pokrowcu Aero. Pokrowiec posiada praktyczny zamek błyskawiczny na całym swoim obwodzie, który ułatwia jego zdejmowanie. Można go prać w temperaturze nawet do 60 st. C, co zapewnia dodatkową ochronę przed alergenami.

7 stref twardości

Materac dopasowuje się do leżącej na nim osoby. Dzięki specjalnym nacięciom w środkowej warstwie pianki wysokoelastycznej dobrze wspiera kręgosłup i inne krzywizny ciała. Podział na 7 stref twardości dla głowy, barków, lędźwi, miednicy, ud, łydek i stóp zapewnia maksymalny komfort. Dzięki właściwościom ortopedycznym: poprawia krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, pomaga zachować naturalną linię kręgosłupa.

Wysoki

Wysokość materaca może osiągać nawet 23 cm, co znacznie ułatwia podnoszenie się do pozycji stojącej. Pomaga to przede wszystkim osóbom starszym, chorym i nie w pełni sprawnym ruchowo.

Dodatkowo wysoki materac nadaje sypialni eleganckiego charakteru.

Sprężyny kieszeniowe

Każda sprężyna we wnętrzu produktu umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracuje niezależnie od pozostałych. Na materacu wyśpią się więc dwie osoby, nawet jeśli znacząco będą różnić się od siebie budową ciała. Materace kieszeniowe mają także wiele punktów podparcia, co pozwala utrzymać naturalne krzywizny ciała podczas snu i zapewnia najwyższy komfort snu.

Pianka Komfort

Pianka charakteryzująca się dużym komfortem, sprężystością i stosunkowo wysoką twardością. Jednocześnie charakteryzuje ją trwałość i odporność.

Dwustronny

Produkt dwustronny z możliwością dowolnego obracania. Rekomendujemy odwracanie materaca raz na 3 miesiące na przemian względem osi: góra – dół oraz głowa – stopy. Znacząco wydłuży to żywotność materaca.

WYSOKOŚĆ: 23 cm

11 innych produktów w tej samej kategorii: